*** Každý den bez úsměvu je ztracený***
Ahojky, vítej na mém blogu!! Je jedné praštěné holky, se kterou se člověk nenudí..... Doufám že se nebudeš nudit ani tady.....!!!NeW!!! Zápis do SB

>>TU

!Zúčastni se>> Bleskovky


!!STOP Týrání zvířátek!!

8. května 2010 v 19:32 | Anis xD
Rozhodla sem se že si tohle prostě dám na blog....je to hrozné, ale myslím že by to mělo vidět víc lidí!! Nejhorší je že v kožichu ze zvířátek se producírují i některé celebrity!! Přečtěte si následující článek..Mě se při tom osobně když sem to četla hrnuly slzy do očí.....

Na celém světě umírají miliony zvířat jen proto, že si nějaká "hogo fogo" panička hodlá rozšířit svůj šatník o exkluzivní kousek - kožíšek z pravé zvířecí srsti. Jaké druhy zvířat musí pro tenhle druh lidského sobectví umírat? Kde a čím můžeš pomoct právě ty? Dozvíš se to teď a tady!


Tohle se děje se zvířaty

V každé z klecí se na sebe mačká až šest norků. Zatímco v přírodě patří tohle zvířátko spíš mezi samotáře, tady se musí smířit s velkou společností... Stísněný prostor ale v norcích vzbuzuje maximální paniku a taky následnou agresi! Jinak mírumilovná stvoření se tu proto často vzájemně napadají. Norci do sebe koušou tak silným stiskem, že se mnohdy poraní až do krve!

Celou budovou, která zvenčí nevzbuzuje žádnou pozornost, se ozývá pištění vyděšených zvířat. Norci vystrkují své čumáčky ze zrezivělých mříží a ve snaze o záchranu usilovně hrabou tlapičkami do dna drátěné podlahy. Únik z téhle farmy je ale nemožný. Na velmi krátké, zato dost bolestivé životy chlupatých tvorečků tady totiž nekompromisně číhá smrt... Na kožešinových farmách ročně zemře kolem 40 milionů zvířat, která se tu buď sama utrápí k smrti, a nebo jsou úmyslně udušena plynem. Tohle všechno se přitom děje vlastně jen pro parádu boháčů a celebrit! Oděvy ze zvířecích mrtvolek se totiž najdou v šatnících pracháčů a snobských paniček po celém světě.

Tohle můžeš udělat!!!

Nenos bundy, kozačky, rukavice s kožešinovým lemováním! Pokud se chceš aktivně podílet na záchraně zvířat, informuj se o možnostech pomoci třeba na webovkách: www.svobodazvirat.cz a zapoj se jako dobrovolník.

Farmy smrti

Na norky, lišky, králíčky, činčily a tchoře, které si svůj miniživot na takovéhle farmě vyloženě protrpí, čeká brutálně provedená smrt. Způsob usmrcování zvířat je totiž navíc šíleně bolestivý! Farmáři tu do malé přepravky natlačí klidně i pět norků najednou, pak bednu utěsní a pustí do ní horký, nefiltrovaný plyn. Jiný druh mučivé smrti je na farmě určen liškám. Těm zabijáci nejdřív svážou tlamu provazem a následně jim do řitního otvoru strčí ocelovou tyč nabitou 240 volty!

Další druhy zvířat bývají usmrcovány injekcí s jedem nebo jsou ubity k smrti ve věku, kdy je jejich kožešina nejcennější. Norci umírají na farmách přibližně v pěti měsících života, lišky si tu ještě před smrtí "užijí" zhruba jeden rok ve strachu a utrpení. Tenhle druh týrání se na světě děje z jediného povrchního důvodu - pro peníze! Obchod s kožešinami totiž na světě ročně vynese zisk až kolem 26 miliard korun! Na oděvy z kožešin se ale nepoužívá jen srst norků, bílých lišek nebo činčil. V Číně se běžně stahují z kůže dokonce i psi a kočky!

Mláďata tuleňů


Zastřelení, ubití nebo utopení - takový osud čeká na mláďátka tuleňů, kteří se dostanou do spárů lovců. Nejbrutálnější metoda, která je na tuleních vykonávána, je utlučení mláděte k smrti klackem! Někteří tuleni ve strachu předstírají, že jsou mrtví, aby je lovci nechali na pokoji, jenže to se stejně nestane a tihle tuleni jsou pak v podstatě stahováni z kůže zaživa!

Mláďata tuleňů jsou ohroženější než jejich rodiče. O jemný bílý kožíšek, kterým se pyšní pouze tuleni ve věku jednoho až tří týdnů, je na trhu velký zájem. Přes 90 % mláďat se tak kvůli obchodu se srstí nedožije více než dvou týdnů!

Kolik chlupáčků muselo zemřít kvůli jejich marnivému potěšení?

5 x stop kožichům

1. Rok od roku se stanou obětí lovců až miliony divokých zvířat. Živí tvorečkové by ale přece neměli být člověkem takhle brutálně vyvražďováni! Země není jen planetou lidí!

2. Dnes už existuje tolik přesvědčivých náhražek kůže a kožešin, že už přece není sebemenší důvod k tomu, proč ještě stále nosit kožichy z pravé kožešiny.

3. Spousta článků v novinách i reportáží v televizi neustále upozorňuje na to, jaké podmínky na těhle zvířecích farmách panují a jak krutě tam zvířata pro lidskou parádu umírají! Nikdo se už proto nemůže vymlouvat, že prostě jen nevěděl, kolik utrpení přinesl nějakému zvířeti jeho kožich.

4. Na žádný rozumný argument, proč by měl člověk týrat a následně zabíjet zvířata, se prostě fakt přijít nedá!

5. Na světě už byla člověkem vyhubena více než polovina zvířat a dalším druhům hrozí jen kvůli obchodům s kožešinou úplné vyhynutí! Kdo z nás by chtěl bezohledně napomáhat k tomu, aby byla už brzy spousta těhle chlupáčků k vidění jen v televizi, na stránkách učebnic a nebo pouze jako trapná vycpávka v kabinetě přírodopisu?

ZdroJ:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ája Ája | Web | 9. května 2010 v 10:20 | Reagovat

je to hrůza :-(  nechápu jak někdo tohle může udělat. Hlavně ty tuleni, to je hrůza. Nejradši bych ty lidi zmátila klackem jako to dělaj oni!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Mají právo žít!